Konsultacje i szkolenia z druku 3D

Od ponad 10 lat świadczymy usługi konsultingowe i doradcze oraz prowadzimy szkolenia z druku 3D. Naszymi klientami są zarówno duże korporacje i przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne planujące rozpoczęcie działalności w obszarze technologii przyrostowych. Współpraca może mieć charakter stały – ramowy, lub ograniczać się wyłącznie do pojedynczej usługi.

Według badań renomowanej firmy badawczej Gartner, implementacja technologii druku 3D w procesach produkcyjnych jest w stanie obniżyć koszty produkowanych dóbr o nawet 4,3%. Powody, dla których warto zainwestować w drukarki 3D to przede wszystkim szybkie prototypowanie, rozwój produktów, wdrażanie procesów produkcyjnych niemożliwymi do osiągnięcia tradycyjnymi metodami, zwiększenie efektywności oraz redukcja kosztów. Od dłuższego czasu drukarki 3D są wykorzystywane także do produkcji seryjnej części i gotowych produktów codziennego użytku.

Doradztwo w zakresie druku 3D – jaką drukarkę3D wybrać na start?

Pomagamy firmom zrozumieć jakie korzyści płyną z wdrożenia druku 3D w strukturach organizacji oraz dopasowujemy technologię druku 3D do konkretnych potrzeb. Zapewniamy pełną poufność w prowadzonych działaniach. Z naszych usług korzystają zarówno duże firmy produkcyjne, jak i instytucje państwowe lub samorządowe.

Nasze usługi doradcze obejmują:

  • pomoc w wyborze technologii druku 3D
  • pomoc w rozpoczęciu działalności w branży druku 3D
  • pomoc w wyborze drukarki 3D
  • audyt części – ustalenie które z nich nadają się do druku 3D i jakie oszczędności da się osiągnąć na zmianie technologii?

Branża druku 3D ma bardzo specyficzny charakter. Z uwagi na politykę patentową, określone rozwiązania technologiczne są ściśle powiązane z konkretnymi firmami. Często wybór technologii wiąże się z wyborem konkretnego dostawcy. Współpracujemy ze znakomitą większością firm z polskiej branży druku 3D, jednakże nie jesteśmy związani z żadnym konkretnym producentem lub dystrybutorem. Dlatego możemy całkowicie obiektywnie i bezstronnie pomóc w wyborze najlepszego możliwego rozwiązania.

Bywa, że w trakcie procesu konsultacyjnego rekomendujemy rezygnację z zakupu drukarek 3D na rzecz korzystania z usług drukarni 3D, albo rezygnacji z technologii druku 3D w ogóle.

Koszt konsultacji:

  • 350,00 PLN netto za 1 godzinę
  • w przypadku projektów wymagających audytu w siedzibie Klienta lub projektów długofalowych, wycena zostanie przygotowana indywidualna wycena.

Konsultacje odbywają się albo w siedzibie klienta, albo w biurze w Łodzi. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, aby ustalić zakres prac i umówić spotkanie.

Szkolenia z druku 3D

Prowadzimy specjalistyczne szkolenia z zakresu technologii druku 3D, uwzględniając wszystkie najpopularniejsze i ogólnodostępne metody: druk 3D z tworzyw sztucznych, żywic światłoutwardzalnych i metali. Równocześnie podczas szkoleń kładziemy duży nacisk na biznesowy i handlowy obszar wykorzystania druku 3D tak, aby po ich zakończeniu uczestnicy byli gotowi do wdrażania jej w swojej codziennej pracy.

Lista szkoleń z druku 3D:

SZKOLENIE HANDLOWE – jak prowadzić biznes w druku 3D?

Szkolenie skierowane do osób prywatnych i firm zainteresowanych rozpoczęciem działalności w obszarze druku 3D, które jeszcze nie posiadają drukarki 3D lub dopiero stały się jej posiadaczem. Skupiamy się na kwestii wykorzystywaniu druku 3D w szeroko pojętym biznesie, prezentujemy najbardziej optymalne ścieżki kariery i możliwości rozwoju. Pokazujemy jak wyceniać usługi druku 3D. Szkolenie nie dotyczy nauki obsługi samych drukarek 3D.

1500,00 PLN / 1 os.
750,00 PLN / każda kolejna osoba

SZKOLENIE WDROŻENIOWE – nauka obsługi drukarki 3D typu FDM / FFF

Posiadamy duże doświadczenie w pracy z większością najpopularniejszych desktopowych drukarek 3D dostępnych na rynku (Bambu Lab, Prusa i3, Ultimaker, Flashforge, Raise3D, BCN3D), mamy także praktykę w montażu i konfiguracji drukarek 3D oferowanych w zestawach do samodzielnego montażu (Creality3D, Anycubic etc.). Szkolenia odbywają się w terminach ustalanych indywidualnie – zwykle w siedzibie Klienta.

2500,00 PLN netto / 1-4 os.
1500,00 PLN netto (tylko Łódź i okolice)

DRUK 3D Z PLASTIKU – technologie FDM / FFF (filament) i SLS / MJF (proszek)

Szkolenie skierowane do osób prywatnych i firm zainteresowanych wdrożeniem technologii druku 3D z tworzyw sztucznych – filamentu (FDM / FFF) lub proszków (SLS / MJF). Szkolenie obejmuje podstawy działania każdej z technologii, różnice, zalety i wady. W przypadku technologii FDM / FFF również obsługi wybranego oprogramowania drukarki 3D (Bambu Studio, Prusa Slicer, FlashPrint, CURA, Z-SUITE etc.). Szkolenie nie dotyczy nauki obsługi samych drukarek 3D.

1500,00 PLN / 1 os.
750,00 PLN / każda kolejna osoba

DRUK 3D Z METALU – technologie PBF / SLM, Binder Jetting

Szkolenie skierowane do firm zainteresowanych wdrożeniem technologii druku 3D z metali – zarówno w obszarze zakupu drukarki 3D jak i zamawiania wydruków 3D w firmach zewnętrznych. Prezentacja wszystkich metod przyrostowych opartych o metale: druk 3D z proszków czy druk 3D z prętów i drutu (napawanie, ekstruzja). Staramy się odpowiedzieć na dwa pytania: czy druk 3D z metali ma sens w Waszej Firmie oraz czy warto w ogóle rozważać zakup drukarki 3D tego typu?
UWAGA! Podczas szkolenia nie pracujemy z drukarką 3D i nie uczymy jej obsługi.

1990,00 PLN netto / 1 os.
995 PLN netto / każda kolejna osoba

Scroll to Top