Jak prowadzić biznes w druku 3D?

Druk 3D w dalszym ciągu postrzegany jest jako nowa, niezwykle innowacyjna i dająca bardzo szerokie możliwości biznesowe technologia wytwórcza. Chociaż te stwierdzenia same w sobie nie stanowią nieprawdy, rzeczywistość nie jest aż tak idealna jak większość osób ją sobie wyobraża. Koniec końców praca w druku 3D jest taka sama jak każda inna – ma swoje zalety i wady, ale niczym specjalnym się nie wyróżnia w kontekście innych sektorów przemysłu. No może poza jednym – w branży druku 3D jest zdecydowanie mniej pieniędzy niż w dłużej działających i bardziej rozwiniętych obszarach produkcji (więcej na ten temat przeczytacie w dziale „Trzy prawa rynku druku 3D”).

Od pewnego czasu na platformie LinkedIn publikuję poradniki na temat tego jak prowadzić biznes oparty o druk 3D. Dotyczą one sektora usługowego – inne sektory jak produkcja czy sprzedaż drukarek 3D oraz produkcja czy sprzedaż materiałów do druku 3D są już na tyle „zamknięte” i „poukładane”, że rozpoczynanie działalności w tych obszarach jest albo bezcelowe, albo wiąże się z bardzo dużymi nakładami finansowymi na start. Jeżeli mimo wszystko chciałbyś się tym zająć – zapraszam do indywidualnych konsultacji…

Poniższe poradniki są efektem moich ponad 11-letnich doświadczeń w branży druku 3D oraz setek szkoleń handlowych jakie przeprowadziłem z bardzo różnymi osobami – począwszy od właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, a kończąc na pracownikach dużych korporacji produkcyjnych, które chciały poszerzyć swoją ofertę handlową lub usługową. Jeżeli po jej lekturze w dalszym ciągu będziesz czuł że potrzebujesz wsparcia – zapraszam do kontaktu.

Jak przetrwać w branży druku 3D?

Drukarka 3D

Lekcja 1

Nie potrzebujesz drukarki 3D żeby zarabiać pieniądze na druku 3D

Usługi druku 3D

Lekcja 2

Umiejętności sprzedażowe i marketingowe są bardziej pożądane w druku 3D niż samo drukowanie 3D

Usługi druku 3D

Lekcja 3

Umiejętności drukowania 3D są dobre, ale umiejętności projektowania są dużo lepsze

Usługi druku 3D

Lekcja 4

Najczęstsze błędy projektowe popełniane przez Klientów

Usługi druku 3D

Lekcja 5

Dlaczego firmy produkcyjne nie mają własnych drukarek 3D i jak możesz na tym zyskać?

Usługi druku 3D

Lekcja 6

Dlaczego firmy posiadające drukarki 3D zamawiają usługi druku 3D?

Usługi druku 3D

Lekcja 7

Trzy strategie w świadczeniu usług druku 3D

Usługi druku 3D

Lekcja 8

Dwa typy Klientów zamawiających usługi druku 3D