e-Nable

e-Nable Polska

e-Nable jest międzynarodową organizacją skupiającą wokół siebie wolontariuszy pragnących nieść pomoc potrzebującym dzieciom. Projekt e-Nable jest kierowany do dzieci z wrodzonymi wadami rąk, polegającymi na braku palców, śródręcza, także dla dzieci które utraciły fragmenty kończyny górnej w wyniku wypadku, lub choroby.

Projekt jest kierowany głównie do dzieci powyżej trzeciego-czwartego roku życia, ale nie wyklucza osób dorosłych. W swoim założeniu projekt opiera się na pracy wolontariuszy, społeczników, filantropów, którzy wykonują Ręce e-Nable bez opłat dla odbiorców.

enable_logo-1

Polski oddział e-Nable powstał w 2016 r, a jego twórcą jest Krzysztof Grandys – lekarz medycyny, anestezjolog w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Organizacja stawia sobie za cel propagowanie idei e-Nable w Polsce, pomoc w wykonywaniu własnych Rąk e-Nable, w znajdowaniu wolontariuszy chętnych do wykonania Ręki e-Nable, bądź realizuje je samodzielnie i przekazuje bezpłatnie potrzebującym.

DniDruku_4

Krzysztof Grandys (e-Nable Polska) i jeden z jego pacjentów

Od stycznia 2017 r. Stowarzyszenie Polskiej Branży Druku 3D jest partnerem e-Nable Polska, wspomagając Organizację w działaniach propagujących jej działania.

Przejdź do strony e-Nable Polska