Eryk Wąsek prezesem zarządu 3DTeam

Eryk Wąsek – współzałożyciel Stowarzyszenia Polskiej Branży Druku 3D oraz członek komisji rewizyjnej, od stycznia 2017 r. pełni obowiązki Prezesa Zarządu 3DTeam – czołowej firmy z obszaru skanowania 3D i metrologii przemysłowej. Wcześniej, do końca 2016 r., był dyrektorem handlowym w Materialise.

Eryk Wąsek to jedna z najbardziej znanych postaci w polskiej branży druku 3D. Od wielu lat związany z segmentem wysokobudżetowym. W 2015 r. był jednym z nominowanych w kategorii Człowieka Roku w plebiscycie Nagrody Branżowe CD3D, odbierał również w imieniu Materialise Polska główną nagrodę dla Najlepszej Polskiej Firmy Usługowej 2015 Roku.

Jest ekspertem z blisko 20-letnim doświadczeniem w sprzedaży, zarządzaniu i coachingu w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności. Posiada kompetencje w zakresie budowania tradycyjnych sieci sprzedaży oraz alternatywnych kanałów dystrybucji. Od 2011 roku ściśle związany z branżą druku 3D w Polsce. Jest absolwentem Central Connecticut State University New Britain i Politechniki Wrocławskiej.